Data wydarzenia: 24-03-23 18:00

 Wystawa Michała Jezierskiego

Szumem malowane”

 

Od 24 marca do 5 maja w Małej Galerii Fotografii KONTRAST można odwiedzić wystawę Michała Jezierskiego. To fotograf amator, z zamiłowania przyrodnik, pasjonat fotografii przyrodniczej i autor kilku wystaw fotografii. Jest członkiem Klubu Fotograficznego Kontrast przy Obornickim Ośrodku Kultury, obecnie słuchaczem Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii.

Michał ma na koncie wystawy indywidualne:

 „W tajemniczym świecie grzybów i śluzowców” w 2009

„Pożegnanie lata” 2021 rok

„Opowieści z mchu i paproci” 2021

„Szumem malowane” 2022

 

i zbiorowe:

„Kolory Natury” 2018

„Przestrzenie” 2020

„Kontrast-y” 2021

 

Od Autora:

"Fotografie przyrodnicze robiły na mnie wrażenie niemal od zawsze. W wieku przedszkolnym lubiłem oglądać filmy przyrodnicze, a książką, którą najchętniej przeglądałem były „Bezkrwawe łowy” Włodzimierza Puchalskiego. Zafascynował mnie świat zwierząt i roślin, który miałem na wyciągnięcie ręki. Już w szkole podstawowej zacząłem fotografować. Makrofotografia dawała mi możliwość odkrywania i pokazywania świata, który ze względu na niewielkie rozmiary, był tajemniczy i nieoczywisty. Właśnie takiej fotografii poświęcałem najwięcej uwagi i czasu.

Kilkanaście lat temu oczarował mnie świat grzybów. Był to czas kiedy tradycyjna fotografia odchodziła w zapomnienie, wypierana przez fotografię cyfrową. Po zakupie aparatu cyfrowego, przez kilka lat uganiałem się po pobliskich lasach, fotografując grzyby. Bogactwo kształtów i kolorów przedstawicieli królestwa grzybów, a także klimat lasu, był moim fotograficznym priorytetem. Kwiaty okazały się twardym orzechem do zgryzienia w moich fotograficznych poczynaniach. Trudno fotografować coś, co jest synonimem piękna, nie ujmując mu uroku. Cały czas szukam sposobu by na fotografii wydobyć i podkreślić ich piękno.

Bardzo lubię fotografię niedosłowną, malarską, działającą na wyobraźnię, obrazy pozostawiające sporo niedopowiedzeń robią na mnie największe wrażenie.

Seria fotografii „Szumem malowane”, w zdecydowanej większości, powstała w Arboretum Wojsławice. Jest ona fragmentem moich kilkuletnich fotograficznych poszukiwań a zarazem podsumowaniem pewnego etapu moich fotograficznych poczynań.

Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom wspierającym mnie dobrym słowem, służącym swoim doświadczeniem i radą w realizacji wystawy, władzom Uniwersytetu Wrocławskiego, a w szczególności całej kadrze Arboretum w Wojsławicach za bardzo serdeczne i ciepłe przyjęcie, umożliwienie wykonywania fotografii oraz zorganizowanie wystawy moich prac w wspaniałych przestrzeniach Wojsławickiego Arboretum. Jest mi bardzo miło, że Obornicki Ośrodek Kultury udostępnił przestrzenie Małej Galerii Fotografii Kontrast dla moich prac. Serdecznie dziękuję."