Spis treści

DZIECIĘCY TEATRZYK „BAJECZKA” I TEATRAŁKI

 

 Na zajęcia zapraszam również wszystkie chętne dzieci w przedziale wiekowym od 10 – 13 lat („Dziecięcy Teatrzyk „Bajeczka”).

Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach. W przyjaznej atmosferze dzieci biorą udział w kreatywnej zabawie w teatr, która zapewnia im rozwój intelektualny i emocjonalny. Zajęcia polegają na wizualizacji bajek, improwizacji, wprowadzeniu elementów dramy i pantomimy.

Istotnym elementem tych zajęć jest „sztuka słowa” i uwrażliwienie na piękno literatury. Dzieci uczą się słuchania i budowania swobodnych wypowiedzi, poprawnej dykcji, rozumienia i interpretacji tekstów, a także próbują tworzenia własnych. Rozwijają koncentrację uwagi, pracują nad ruchem scenicznym. Wyrażają swoje emocje i ekspresję ciała poprzez ćwiczenia ruchowe i głosowe. Nabywają umiejętności nawiązywania właściwych relacji z rówieśnikami i komunikowania się z otoczeniem. Współdziałają w grupie.

Atutem wyżej wymienionych zajęć jest możliwość prezentacji etiud teatralnych, programów poetyckich, spektakli, przygotowanych przez dzieci na prawdziwej scenie, w świetle reflektorów i atrakcyjnej oprawie scenograficzno- muzycznej.

W ramach edukacji teatralnej proponuję również cykl wyjazdów pod nazwą „Bliżej teatru” na przedstawienia do wrocławskich teatrów. Oprócz możliwości obejrzenia spektakli (lalkowych, operowych, baletowych, musicalowych itp.) dzieci oswajają się z nowymi, ważnymi dla nich miejscami, jak teatr, opera, operetka, do których chcą powracać. Mają też niebywałą okazję, po przedstawieniu, spotkać się z aktorami w otoczeniu niezwykłych rekwizytów teatralnych, poznania technik animacji lalek, odkrywać magiczny świat teatru.

Zapraszam więc do pobudzającej dziecięcą wyobraźnię wspólnej przygody z teatrem.

Zajęcia prowadzi Justyna Asztemborska.